czwartek, 22 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy przerwał wizytę w Niemczech wobec wydarzeń na Donbasie
Фото:president.gov.ua
Фото:president.gov.ua

Prezydent Ukrainy przerwał wizytę w Niemczech wobec wydarzeń na Donbasie

Share Button

Petro Poroszenko skrócił wizytę w Niemczech i powrócił na Ukrainę, gdzie przeprowadził naradę z przedstawicielami resortów siłowych w związku z zaostrzeniem sytuacji w rejonie Awdijewki w obwodzie donieckim.

Podczas spotkania omówione zostały kwestie związane z sytuacją wojskową i humanitarną na miejscu oraz działania mające na celu uzyskanie pomocy międzynarodowej. „Oczekujemy odpowiednich do sytuacji stanowisk od naszych partnerów międzynarodowych” – powiedział Poroszenko. Dodał, że instytucjom międzynarodowym zostaną dostarczone dowody na naruszenia prawa konfliktów zbrojnych, które naruszają bojownicy DNR.

Według prezydenta Ukrainy, władze podejmują wszelkie działania na rzecz utrzymania sytuacji ludności cywilnej w normie. Chodzi przede wszystkim o ogrzewanie 153 budynków mieszkalnych oraz 3,5 tys. domów prywatnych, jak również o utrzymanie dostaw wody i prądu.

Ukraińscy dyplomaci przedstawili sytuację na forum OBWE i ONZ, poinformowano także partnerów z NATO i UE oraz USA. Wydarzenia ostatnich 72 godzin mają być również tematem rozmów w czasie spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. twitter.com Sztab Generalny WP

Ukraińscy żołnierze ćwiczą na polskich poligonach

W Polsce od 2022 roku funkcjonuje misja szkoleniowa dla Ukrainy Realizowane ćwiczenia obserwował pierwszy zastępca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.