poniedziałek, 4 maj, 2026
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy spotkał się z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Prezydent Ukrainy spotkał się z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim

Share Button

Wieczorem, 2 grudnia 2016 roku, przebywający z wizytą w Polsce prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkał się z prezesem partii rządzącej Polską, Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmowa obu polityków, planowana początkowo na 40 minut, trwała około 2 godzin. Jarosław Kaczyński podkreślił, że niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do członkostwa w Unii Europejskiej jest polską racją stanu. Podczas rozmowy poruszono m.in. tematy związane z historią relacji polsko-ukraińskich; prezes PiS stwierdził, że „odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską, jak i Europą”.

Podczas wczorajszej wizyty w Polsce prezydent Ukrainy spotkał się z prezydentem RP Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło oraz z marszałkami Sejmu i Senatu.

Na podstawie: PAP

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.