niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / „Batkiwszczyna” usunęła Nadię Sawczenko z frakcji parlamentarnej
Фото: facebook.com/pg/Savchenko.Nadija
Фото: facebook.com/pg/Savchenko.Nadija

„Batkiwszczyna” usunęła Nadię Sawczenko z frakcji parlamentarnej

Share Button

Partia „Batkiszczyna”, z list której została wybrana do Rady Najwyższej Nadia Sawczenko usunęła ją ze składu swojej frakcji parlamentanej wobec rozbieżności „celów i przekonań”.

W oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej partii napisano, że partia „występuje przeciwko jakimkolwiek rozmowom z terrorystami, przeciwko amnestii osób odpowiedzialnych za śmierć obywateli Ukrainy, przeciwko legalizacji bandyckich grup na Donbasie”. Po omówieniu stanowisk na spotkaniu pomiędzy kierownictwem frakcji a Nadią Sawczenko, zdecydowano o jej usunięciu z składu frakcji „Batkiwszczyny”.

Sama Sawczenko nie skomentowała tego faktu dla mediów.

Wcześniej ukraińskie media informowały o zorganizowanym w tajemnicy spotkaniu Sawczenko z liderami LNR i DNR, Ołeksandrem Zacharczenko i Igorem Płotnickim, które miało odbyć się w Mińsku. Sama deputowana potwierdziła później, że do takiego spotkania doszło – mieli być na nim obecni także przedstawiciele Rosji, a miało ono dotyczyć zwolnienia ukraińskich jeńców wojennych.

Prezydent Ukrainy zapytany o komentarz do spotkania Sawczenko z przedstawicielami DNR/LNR stwierdził, że Ukraina ma swoje przedstawicielstwo w Mińsku w Trójstronnej Grupie Kontaktowej. „Żałuję, gdyż jest to osoba, która przeszła poważne próby, jednak takie działania, nie są w stanie przynieść korzyści ani jej, ani Ukrainie” – powiedział Poroszenko, dodając, że odpowiedzialność za te działania spoczywa także na frakcji parlamentarnej.

Na podstawie: ba.org.ua, president.gov.ua, facebook.com/Savchenko.Nadiia

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.