poniedziałek, 4 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Marszałek Senatu RP przebywa z wizytą we Lwowie
Фото: oblrada.lviv.ua
Фото: oblrada.lviv.ua

Marszałek Senatu RP przebywa z wizytą we Lwowie

Share Button

W dniach 12-13 listopada z wizytą we Lwowie przebywa marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Dziś spotkał się z szefem lwowskiej rady obwodowej, Ołeksandrem Hanuszynem i szefem administracji obwodowej, Olegiem Synotką.

„Nasze kraje mają długą i niełatwą historię. Dla nas dziś ważne jest porozumienie pomiędzy naszymi narodami. Dlatego mam wielką nadzieję na reakcję polskich władz na takie wydarzenia, jak niszczenie ukraińskich miejsc pochówku czy niegodne obchodzenie się z ukraińskimi flagami. Nie pozwolimy obcym siłom poróżnić Polaków i Ukraińców – powinniśmy zrobić wszystko, by pamięć historyczna i symbolika była szanowana” – powiedział Ołeksandr Hanuszyn, odnosząc się do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce, w tym do zniszczenia podczas obchodów 11 listopada ukraińskiej flagi (incydent miał miejsce podczas jednej z manifestacji w Warszawie).

Marszałek Senatu w towarzystwie przedstawicieli władz obwodu lwowskiego złożył kwiaty na grobach poległych w czasie protestów na Majdanie i w czasie ATO na Donbasie, jak również pod pomnikiem żołnierzy Ukraińskiej Armii Galicyjskiej i na Cmentarzu Orląt.

W czasie pobytu we Lwowie Stanisław Karczewski weźmie udział w festiwali „Odkrywany Paderewskiego” oraz zwiedzi Muzeum Archidiecezji Rzymskokatolickiej we Lwowie. Spotka się także z przedstawicielami polskich mediów i organizacji pozarządowych.

Na podstawie: senat.gov.pl, oblrada.lviv.ua, paderewski.eu

Share Button

Czytaj również

Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa „Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.