poniedziałek, 18 Styczeń, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się podczas szczytu NATO w Warszawie
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się podczas szczytu NATO w Warszawie

Share Button

Andrzej Duda i Petro Poroszenko spotkali się podczas obrad Szczytu NATO w Warszawie. Tematem rozmów obu polityków była aktualna sytuacja na Donbasie, a także kwestie historyczne w relacjach obu państw.

Kilka godzin wcześniej ministrowie obrony obu krajów: Antoni Macierewicz i Stepan Połtorak podpisali umowę w sprawie współpracy sił zbrojnych obu krajów w obszarze uzbrojenia i usług wojskowo-technicznych.

O 15.00 rozpoczęło się posiedzenie Rady NATO-Ukraina. „Spotkanie to odbywa się na poziomie głów państw z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztod Szczerski.

„Gest prezydenta Poroszenki jest ważnym krokiem na drodze do tego, by lepiej rozumieć wzajemne kwestie historyczne” – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski. Zapowiedział również, że Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 25 rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niezależności przez Ukrainę 24 sierpnia br.

Odnosząc się do sytuacji na Donbasie, Krzysztof Szczerski stwierdził, że konieczne jest przestrzeganie ustaleń porozumień z Mińska przez wszystkie strony konfliktu – w tym przez prorosyjskich separatystów.

Na podstawie: mil.gov.ua, prezydent.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. belta.by

Białoruś-Ukraina: koniec roku pod znakiem oskarżeń Łukaszenki

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko stwierdził pod koniec grudnia 2020 roku, że z Ukrainy, Polski i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.