poniedziałek, 30 Listopad, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Parubij: Rosja może wznowić działania wojenne w dowolnej chwili
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Parubij: Rosja może wznowić działania wojenne w dowolnej chwili

Share Button

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij ostrzegł, że Rosja może wznowić działania zbrojne na Donbasie w dowolnym momencie.

Andrij Parubij zabrał głos podczas posiedzenia grupy parlamentarnej Ukraina-NATO, które odbyło się we wtorek, 14 czerwca w Kijowie. Dodał, że ukraińska armia musi być gotowa do odparcia agrsji. „Ukraina wykonuje porozumienia z Mińska, niezależnie od tego, czy pozostałe strony codziennie naruszają to porozumienie i swoje zobowiązania” – powiedział Parubij, zwracając uwagę, że codziennie dochodzi do naruszenia zawieszenia broni i niemal każdego dnia giną ukraińscy żołnierze.

Parubij stwiedził również, że członkostwo w NATO pozostaje strategicznym celem Ukrainy. „Wstąpienie do NATO to strategiczny kierunek naszego rozwoju (…) nie tylko w wymiarze militarnym, ale także strategicznym i geopolitycznym” – powiedział przewodniczący ukraińskiego parlamentu.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Ukraiński An-124 Rusłan dostarczył helikoptery dla SZ Filipin

Transport odbył się z lotniska Rzeszów-Jasionka, skąd 7 listopada wystartował ukraiński samolot transportowy An-124. 9 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.