poniedziałek, 22 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Personel Dowództwa LITPOLUKRBRIG doskonali umiejętności podczas szkolenia strzeleckiego z ostrą amunicją
DSC01890

Personel Dowództwa LITPOLUKRBRIG doskonali umiejętności podczas szkolenia strzeleckiego z ostrą amunicją

Share Button

Podczas szkolenia na poligonie w Nowej Dębie żołnierze Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady prowadzili szkolenie strzeleckie z ostrej amunicji wykorzystując do tego celu broń przydziałową.

W szczególności, zostali przeegzaminowani w zakresie umiejętności strzeleckich z 9 mm pistoletu P-83 jak również karabinu Beryl 5,56 mm. Na czas ćwiczeń zostali zaopatrzeni w odpowiednią ilość amunicji aby właściwie przygotować i przeprowadzić strzelanie.

Oficerowie i podoficerowie mieli postawione zadanie polegające na spowodowaniu obrażeń u trzech celów, oddając strzały z pistoletu, jednocześnie przemieszczając się wzdłuż strzelnicy. Personel LITPOLUKRBRIG celował do pojawiających się postaci w odległości 100, 150 i 200 metrów z karabinu Beryl.

DSC01877

“Ćwiczymy i sprawdzamy podstawowe umiejętności strzeleckie naszych podwładnych. Zwierzchnicy LITPOLUKRBRIG oczekują, że żołnierze będą dobrze przygotowani do użycia dostępnej broni i sprzętu w celach szkoleniowych i w trakcie działań na które zostaniemy wezwani. Tak więc często ćwiczymy strzelanie z wykorzystaniem ostrej amunicji, zgodnie z planem szkolenia i zachęcamy żołnierzy aby pogłębiali i rozwijali swoje profesjonalne umiejętności oraz przechodzili pomyślnie ćwiczenia strzeleckie. Jednakże, w Wielonarodowej Brygadzie nasze trzy nacje nie skupiają się na promowaniu wojny ale na utrzymaniu pokoju” skomentował szkolenie generał brygady Adam Joks – dowódca Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej.

Oleksandr Gain

Źródło: Biuro Prasowe LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. polon.pl

Rosja zniszczyła elektrownię w obwodzie kijowskim

W wyniku ostrzału rakietowego została zniszczona największa elektrownia cieplna w Trypilu w obwodzie kijowskim Atak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.