piątek, 12 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / A. Parubij: sojusz bałtycko-czarnomorski ma znaczny potencjał
Фото: rada.gov.ua
Фото: rada.gov.ua

A. Parubij: sojusz bałtycko-czarnomorski ma znaczny potencjał

Share Button

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij opowiedział się za wzmocnieniem współpracy pomiędzy Polską, Ukrainą, krajami bałtyckimi, Gruzją i innymi państwami w ramach współpracy bałtycko-czarnomorskiej. Temat ten został poruszony podczas spotkania szefa Rady z członkami delegacji Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, reprezentującymi Sejm i Senat RP.

„Byłoby dobrze odłożyć na później dyskusje na tematy historyczne, które nas dzielą” – powiedział Parubij stwierdzając, że należy równocześnie szukać tego, co łączyło wspomniane kraje także w przeszłości, dodając, iż sukcesy obu narodów miały miejsce wtedy, gdy stały one „ramię w ramię”, a spory i konflikty były zwykle wykorzystywane przez wrogów zewnętrznych. „Rozumiem trudności w naszych relacjach, ale patrzę też w przyszłość” – powiedział szef Rady Najwyższej Ukrainy.

„W naszej wspólnej historii było wiele dobrych przykładów współpracy, dlatego gdy przejdziemy przez trudne tematy historyczne, stworzymy dobry fundament dla rozwoju wzajemnych relacji” – stwierdził z kolei poseł Michał Dworczyk, szef polskiej delegacji w Kijowie.

Podczas spotkania omówiono także kwestie współpracy pomiędzy członkami parlamentów obu krajów.

Na podstawie: rada.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.