wtorek, 7 Kwiecień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Niemcy chcą złagodzenia sankcji wobec Rosji
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Niemcy chcą złagodzenia sankcji wobec Rosji

Share Button

Według doniesień niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” Niemcy przygotowują złagodzenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej nałożonych w konsekwencji aneksji Krymu i rosyjskiej agresji na Donbasie.

Według niemieckiego dziennika, Niemcy sygnalizują Rosji gotowość do zmniejszenia nacisku pod warunkiem zanotowania postępów w realizacji porozumień z Mińska. Do pierwszych zmian miałoby dojść jeszcze w tym roku, m.in. w obszarze zniesienia zakazów wjazdu do UE osób objętych restrykcjami, w tym rosyjskich deputowanych.

Swoje plany Berlin tłumaczy dążeniem do „zachowania jedności UE”, jako że coraz więcej krajów unijnych ma kwestionować sens przedłużania sankcji. Do krajów tych miałyby zaliczać się m.in. Włochy, Węgry i Austria.

W tym samym tonie wypowiedział się w środę, 25 maja, wicekanclerz Niemiec, Sigmar Gabriel. „Wszyscy wiemy z doświadczenia, że izolacja nie prowadzi na dłuższą metę do celu. Pomóc może tylko dialog” – powiedział niemiecki polityk w czasie „Dni Rosji” w Rostocku (Niemcy). Gabriel, jednocześnie minister gospodarki, podkreślił znaczenie kontaktów biznesownych pomiędzy Niemcami a Rosją i rolę niemieckich koncernów na rosyjskim rynku.

Na podstawie: tvn24bis.pl, ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. DSNS

Rząd Ukrainy przedłużył kwarantannę i wprowadził stan sytuacji nadzwyczajnej

Gabinet Ministrów Ukrainy przedłużył obowiązujące regulacje dotyczące kwarantanny i wprowadził reżim stanu sytuacji nadzwyczajnej na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.