wtorek, 2 Marzec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / 3 marca odbędzie się spotkanie w formacie normandzkim
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

3 marca odbędzie się spotkanie w formacie normandzkim

Share Button
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

W czwartek, 3 marca, w Paryżu ma odbyć się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw tworzących format normandzki: Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji.

Podczas spotkania w Paryżu mają zostać omówione dalsze etapy wdrażania porozumienia z Mińska. W ocenie przedstawicieli strony niemieckiej, istotnym jest by jak najszybciej w Donbasie odbyły się wybory. Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier wyraził przekonanie, że odbędą się one w pierwszej połowie tego roku.

Z kolei dzisiaj, 2 marca, w Mińsku odbywa się spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej. W czasie obrad uzgodniono i podpisano dwa dokumenty, dotyczące kwestii rozminowania oraz zaprzestania prowadzenia ćwiczeń z wykorzystaniem wszystkich rodzajów uzbrojenia w strefie przylegającej do linii rozgraniczenia.

W ostatnich dniach obserwowana jest aktywizacja działań sił DNR i ŁNR, co komentatorzy po stronie ukraińskiej wiażą z obradami w Mińsku i Paryżu. Według doniesień ukraińskich służb wywiadowczych Rosjanie nadal przerzucają ciężki sprzęt na Donbas – ostatnie transporty miały trafić do Iłowajska i Nowoazowska.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. mfa.gov.ua

Szef MSZ Węgier z wizytą w Kijowie

Podczas rozmów ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Węgier ustalono m.in., że kwestie sporne dotyczą ustawy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.