czwartek, 13 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińcy do pracy mile widziani
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Ukraińcy do pracy mile widziani

Share Button

polukrEksperci informują, że wzrasta liczba migrantów z Ukrainy ze względu na pracę i chęć nauki. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski głównie do prac sezonowych, ale coraz więcej jest chętnych pracować w Polsce na stałe. Naprzeciw wychodzą im polscy przedsiębiorcy, którzy złożyli blisko 400 tysięcy wniosków deklarując chęć zatrudnienia obywateli Ukrainy.

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński popiera polsko-ukraińską współpracę w tej kwestii. W wywiadzie dla Radia Swoboda poinformował, że taka współpraca pozytywnie wpływa na gospodarkę obu państw. Dodał, że należy podjąć kroki zmierzające do ułatwienia zatrudnienia Ukraińców i poprawy samych warunków pracy. Polska powinna ponadto wpłynąć na UE w sprawie ułatwienia procedury przekroczenia granicy. Do tej pory największymi przeciwnikami tej ułatwień były Niemcy i Francja.

Oprócz chętnych do pracy rośnie liczba Ukraińskich studentów chętnych wstąpić w progi polskich uczelni. We Lwowie otworzono specjalne centrum udzielające porad młodzieży chętnej kształcić się poza granicami kraju. Według badań ponad 80% ukraińskich studentów chciałoby wyjechać za granicę zdobywać wykształcenie, do pracy lub tam mieszkać.

Na podstawie: radiosvoboda.org

 

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua,

USA rozważają sprzedaż Ukrainie pocisków przeciwokrętowych

Przedstawiciele strony amerykańskiej poinformowali, że rozważane jest uzbrojenie kutrów typu Mark VI, które mają trafić …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.