sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Biznes / Rosja wciąż straszy sankcjami
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Rosja wciąż straszy sankcjami

Share Button
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Wobec zacieśniania współpracy Ukrainy z NATO i wprowadzania kolejnych sankcji oraz ograniczeń wobec Rosji, ta nie pozostaje dłużna i jak może stara się oddziaływać na ukraiński rynek podejmując koleje przedsięwzięcia odwetowe.

Ostatnim pomysłem Kremla jest ograniczenie wszelkich preferencji handlowych dla Ukrainy i przejść na tryb standardowej współpracy.

„Uprzedzaliśmy naszych ukraińskich kolegów, że podpisanie odpowiedniej umowy z Unią Europejską spowoduje bezpośrednie skutki ekonomiczne. Co więcej, już ponad rok temu poinformowałem o tym, że podpisałem uchwałę rządu zgodnie z którą w razie wyniknięcia pewnych okoliczności, czyli bezpośredniej implementacji europejskiego prawa na terytorium Ukrainy, uważamy za konieczne wprowadzić pewne zmiany do umowy o strefie wolnego handlu WNP i wstrzymanie systemu preferencji wobec Ukrainy oraz przejście na standardowy tryb handlowy” – poinformował premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

Część handlowa umowy stowarzyszeniowej ma wejść w życie 1 stycznia 2016 roku.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.