Kijów, 4 maja, UNN. Rzecznik Administracji Prezydenta Ukrainy Ołeksandr Motyzjanik zaprzeczył, jakoby ukraińska armia używała broni wobec obszarów zajętych przez separatystów, w tym ludności cywilnej zamieszkującej w miastach.
Dzień wcześniej, 3 maja, Ministserstwo Spraw Zagranicznych Rosji oskarżyło władze w Kijowie o ostrzelanie dzielnicy mieszkalnej Doniecka. Miało do tego dojść w nocy z 2 na 3 maja. Do ostrzału miały zostać wykorzystane pociski o kalibrze 155 mm, używane przez państwa NATO.
„Ukraińska armia nie otwiera ognia w kierunku celów cywilnych, a ciężkie uzbrojenie zostało dawno wycofane zgodnie z zapisami porozumienia z Mińska” – powiedział rzecznik.
W ciągu ostatniej doby siły separatystyczne ostrzeliwały pozycje ukraińskie 95 razy.
Na podstawie: unn.com.ua
http://www.unn.com.ua/uk/news/1462356-ukrayina-ne-vidkrivaye-vogon-po-mistakh-na-donbasi-o-motuzyanik
Portal polsko-ukraiński Portal Polsko-Ukraiński jest portalem internetowym o charakterze analityczno-informacyjnym

