czwartek, 29 wrzesień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Donbas: Ludność cywilna próbuje przetrwać
Avdeevka

Donbas: Ludność cywilna próbuje przetrwać

Share Button

AvdeevkaMiasto Krasnohorivka znajduje się 20 km od Doniecka. Most, którym można było dojechać do miasta już nie istnieje – został zniszczony, a dostać się do miejscowości można jedynie drogą przez pola. W mieście nadal słychać ostrzał i wybuchy, prawie wszyscy mieszkańcy wyjechali.

Ludzie boją sie podawać swoje nazwiska i pokazywać twarze przed kamerami. Opowiadają o ostrzałach: „tu wszystko było zasypane odłamkami. Teraz wybuchy słychać daleko, a jeszcze niedawno to wszystko działo się tutaj. Nadal nie wiemy czy przeżyjemy czy nie” – opowiada starsza kobieta.

Ci mieszkańcy, którzy pozostali w mieście muszą żyć bez dostępu do bieżącej wody i praktycznie bez elektryczności, nie licząc krótkich okresów, gdy prąd jest włączany. W zimie temperatura w większości mieszkań nie przekraczała 3 stopni Cejcjusza – a wielu mieszkaniach była niższa, wobec czego wiele osób, które przeżyły ostrzały, zmarło z powodu zimna. Wiele osób ogrzewa swoje domy zbierając drewno na opał i budując prowizoryczne piece.

Natalia Sekiukova

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

NATO ostrzega Rosję przed zastosowanie broni atomowej

Według sekretarza generalnego NATO, Rosji będą grozić poważne konsekwencje w wypadku zastosowania broni nuklearnej. „Oni …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.