sobota, 4 lipiec, 2026
pluken
Home / Wiadomości / OBWE będzie wykorzystywać drony do monitorowania granicy na Ukrainie

OBWE będzie wykorzystywać drony do monitorowania granicy na Ukrainie

Share Button

obweKIJÓW. 22 października. UNN. OBWE zamierza uruchomić drony do monitorowania granicy na Ukrainie do końca tygodnia – powiedział UNN szef biura prasowego OBWE na Ukrainie Michael Bociurkiw.

„Drony już przybyły na Ukrainę. Mamy nadzieję, że ich uruchomienie będzie możliwe do końca tygodnia – wszystko będzie zależało od tego, jaka będzie pogoda w Mariupolu. To nasze pierwsze doświadczenie tego typu” – powiedział rzecznik.

OBWE wysłała na Ukrainę dwa swoje samoloty bezzałogowe i prowadzi konsultacje ws. wykorzystania samolotów będących w dyspozycji Francji, Niemiec, Włoch i Rosji.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1398586-m-botsyurkiv-obsye-zapustit-bezpilotniki-v-ukrayini-do-kintsya-tizhnya

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.