sobota, 8 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Opozycja wzywa Radę do głosowania w sprawie przywrócenia konstytucji z 2004 r. – A. Jaceniuk

Opozycja wzywa Radę do głosowania w sprawie przywrócenia konstytucji z 2004 r. – A. Jaceniuk

Share Button

KIJÓW. 13 lutego. UNN. Opozycja wzywa, aby podczas następnej sesji parlamentu przeprowadzić głosowanie w sprawie przywrócenia konstytucji z 2004 – stwierdził przewodniczący rady politycznej frakcji „Batkiwszczyny” Arsenij Jaceniuk podczas konferencji prasowej.

Jaceniuk powiedział, że podczas wczorajszego spotkania z Julią Tymoszenko omówiono szereg kwestii, z których pierwsza dotyczy przywrócenia porządku konstytucyjnego w państwie.

„Opinia Julii Tymoszenko jest taka, że rząd nigdy nie zgodzi się na przywrócenia równowagi sił w kraju i porządku konstytucyjnego według zasad z 2004 roku” – powiedział polityk.

Dlatego też, jak zauważył Jaceniuk, kluczowym żądaniem opozycji w przyszłym tygodniu głosowanie będzie głosowanie w parlamencie w sprawie przywrócenia konstytucji z 2004 r.

„Parlament ma wiele do powiedzenia i każdy jego członek powinien udowodnić, czy jest gotowy działać zgodnie z wolą narodu ukraińskiego w celu przywrócenia porządku konstytucyjnego na Ukrainie – a mianowicie Konstytucji z 2004 r. ” – powiedział szef Rady Politycznej „Batkiwszczyny”.

Jaceniuk dodał, że zdaniem byłej premier konieczne jest stworzenie nowego rządu, złożonego z polityków opozycji. „Jest oczywiste, że to może być jedno z wyjść kryzysu społeczno – politycznego” – powiedział Jaceniuk.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1304496-opozitsiya-vimagaye-progolosuvati-v-radi-pitannya-pro-vidnovlennya-diyi-konstitutsiyi-2004-roku-a-yatsenyuk

Share Button

Czytaj również

Fot. rian.com.ua

Na Donbasie zaczęło obowiązywać kolejne zawieszenie broni

Od północy 27 lipca 2020 roku na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie obowiązuje kolejne zawieszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.