niedziela, 28 czerwiec, 2026
pluken
Home / Wiadomości / Fregata "Hetman Sahajdaczny" zakończyła piąty patrol w Zatoce Adeńskiej
hetmansahajdaczny

Fregata "Hetman Sahajdaczny" zakończyła piąty patrol w Zatoce Adeńskiej

Share Button

KIJÓW. 23 grudnia. UNN. W okresie od 11 do 23 grudnia personelu kontyngent Sił Morskich Ukrainy na pokładzie fregaty „Hetman Sahajdaczny” kierowany przez kontradmirała Andrija Tarasowa o raz piąty pomagał zapewnić bezpieczeństwo w niektórych obszarach Zatoce Adeńskiej.

Piąty patrol fregaty „Hetman Sahajdaczny” odbył się wzdłuż wybrzeży Somalii. Załoga śmigłowca Ka-27 wykonywała zadania zwiadu lotniczego i wykrywania małych celów w wyznaczonych obszarach patrolu. Załoga fregaty przeprowadziła serię ćwiczeń morskich i treningów.

Podczas patrolu fregatę odwiedził dowódca zespołu zadaniowego operacji „Ocean Shield” Kontradmirał Eugenio Diaz del Rio i dowódca zespołu zadaniowego w operacji „Atalanta” kontradmirał marynarki francuskiej Hervey Blezhen.

Teraz okręt znajduje się w porcie w Dżibuti. Zgodnie z planem podczas pobytu w porcie będą prowadzone prace logistyczne.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1287413-fregat-getman-sagaydachniy-zavershiv-pyate-patrulyuvannya-v-adenskiy-zatotsi

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.