niedziela, 12 Lipiec, 2020
pluken
Home / Współpraca polsko-ukraińska / Projekt „Przedsiębiorcza Polonia”
logo_podstawowe

Projekt „Przedsiębiorcza Polonia”

Share Button

Projekt „Przedsiębiorcza Polonia” realizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.”

Głównym celem projektu jest ułatwienie 40 Polakom oraz Polonii mieszkającym w Rosji, Kazachstanie oraz Ukrainie nawiązywania kontaktów biznesowych z Polską.
Projekt skierowany jest do grupy osób planujących założyć własną firmę w wieku 18 – 35 lat (studenci, absolwenci szkół wyższych, przedsiębiorcy itp.).
W ramach projektu planowane są 5 – dniowe Warsztaty Biznesowe oraz 2 misje gospodarcze do stref ekonomicznych w Polsce dla dwóch grup uczestników:
I. Grupa: 7 – 15 października (20 osób z 3 krajów)
II. Grupa: 21 – 29 października (20 osób z 3 krajów)

Warsztaty zostaną przeprowadzone w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zlokalizowanym w Kielnarowej/k. Rzeszowa.
Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli Polonii mieszkającej w Rosji, Kazachstanie i Ukrainie.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zajęć, materiałów, noclegów i wyżywienia oraz zapewniają przejazd/przelot na trasie z Moskwy, Astany i Lwowa.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona!!!

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.”

Rekrutacja

Wymagania rekrutacyjne oraz harmonogram rekrutacji

Wymagania:

1. Posiadanie korzeni polskich potwierdzonych np. Kartą Polaka,
2. Umiejętność posługiwania się językiem polskim w stopniu komunikatywnym,
3. Uzupełnienie wszystkich pól formularza zgłoszeniowego (formularz tutaj), podpisanie oraz dostarczenie go za pomocą faxu lub drogą e-mailową (skan) wpitura@wsiz.rzeszow.pl,
4. Uzupełnienie i przesłanie uproszczonego biznesplanu planowanego przedsięwzięcia biznesowego,
5. Udział w spotkaniu z organizatorami w jednym z miast (Moskwa, Lwów, Astana/Almaty) celem odbycia rozmowy rekrutacyjnej do projektu (planowany termin: 13-16 sierpnia 2013).

Harmonogram:

1. Rekrutacja trwa do 4 sierpnia 2013.
2. Wstępne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej projektu do 10 sierpnia 2013.
3. Spotkanie z organizatorami w jednym z miast (Moskwa, Lwów, Astana/Almaty), ogłoszenie ostatecznych wyników rekrutacji na podstawie rozmów z kandydatami. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu do Polski.
4. Październik 2013 – warsztaty i misje gospodarcze w Polsce.
Szczegółowe informacje na temat projektu oraz regulamin i formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej www.ppolonia.pl oraz w biurze projektu, w budynku głównym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2 pok. 108, 35-225 Rzeszów, tel. +48 17 866 12 09, e-mail: wpitura@wsiz.rzeszow.pl. Koordynator projektu Wojciech Pitura.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r.”

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij

Linia kolejowa z Lwowa do granicy z Polską powstanie w 2021 roku

Budowa linii kolejowej do granicy z Polską będzie kosztować 20,8 mln dolarów – wynika z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.