czwartek, 27 Luty, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Konstantyn Hryszczenko odwiedzi Dublin

Konstantyn Hryszczenko odwiedzi Dublin

Share Button

KIJÓW. 5 grudnia. UNN. 6 i 7 grudnia tego roku delegacja Ukrainy kierowana przez Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministerialnej OBWE, które odbędzie się w Dublinie. Ukrainie zostanie przekazane przewodnictwo w OBWE

Oczekuje się, że udział w spotkaniu wezmą udział ministrowie spraw zagranicznych 57 państw członkowskich Organizacji i 11 krajów partnerskich, jak również przedstawiciele organizacji międzynarodowych i instytucji. Podczas tego spotkania nastąpi oficjalne przekazanie przewodnictwa w OBWE Ukrainie. Będzie ono funkcjonowało w przyszłym roku.

Podczas Rady Ministerialnej OBWE minister Hryszczenko omówi główne priorytety przewodnictwa Ukrainy w OBWE w przyszłym roku oraz odbędzie szereg spotkań z szefami delegacji państwach członkowskich OBWE w celu wymiany poglądów na temat przyszłych priorytetów Organizacji, a także omówi perspektywy stosunków dwustronnych i współpracy na arenie międzynarodowej.

Decyzja w sprawie przewodnictwa Ukrainy została podjęta przez ministrów spraw zagranicznych 56 państw uczestniczących w pracach OBWE 23 listopada 2010.

Źródło: UNN
Zdjęcia: pl.wikipedia.org

http://www.unn.com.ua/ua/news/1069126-grischenko-zavtra-vidbude-u-dublin,-de-ukrayini-peredadut-golovuvannya-v-obse/

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Starcia na Donbasie; prezydent Ukrainy zwołuje RNBO

O godzinie 4 rano we wtorek 18 lutego, w pobliżu miejscowości Zołote w obwodzie ługańskim …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.