niedziela, 12 Lipiec, 2020
pluken
Home / Współpraca polsko-ukraińska / Jak nie stracić obiektywizmu przed wyborami. Polskie doświadczenia
wykład Lwów

Jak nie stracić obiektywizmu przed wyborami. Polskie doświadczenia

Share Button

20 października we Lwowie odbyła się dyskusja na temat „Jak nie stracić dziennikarskiego obiektywizmu przed wyborami. Polskie doświadczenia.” Uczestnikami byli studenci dziennikarstwa oraz młodzi dziennikarze.

Trzygodzinna dyskusja była podzielona na dwie części. Podczas pierwszej, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Marek Cynkar przedstawił swój punkt widzenia na sprawę zachowania niezależności i obiektywizmu podczas kampanii wyborczej, odwołując się do swojego doświadczenia dziennikarskiego z Przemyśla i Rzeszowa. Uczestnicy zadawali pytania co do stosowania standardów pracy dziennikarzy i redakcji w czasie kampanii wyborczych w Polsce

Podczas drugiej części spotkania, Stanisław Sowa, redaktor naczelny gazety i portalu internetowego „Nowiny” z Rzeszowa zauważył, że największym zagrożeniem dla niezależności i obiektywizmu dziennikarzy są kwestie ekonomiczne. Podczas przedstawionej prezentacji, Stanisław Sowa powiedział, iż kampania wyborcza to doskonała okazja do zdobycia nowych czytelników.

Wśród przedstawionych przez Stanisława Sowę metod działania znalazły się m.in. prawybory dla kandydatów do Sejmu, rad miasta czy kandydatów na burmistrzów – ocenianych przez czytelników za pomocą głosowania drogą SMS-ową, a także prowadzenie przez gazetę własnych badań sondażowych w dniu głosowania. Uczestnicy dyskusji zgodnie stwierdzili, iż ukraińskie media mogą wiele czerpać z polskich doświadczeń w tym zakresie.

Dmytro Borysow

Projekt jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu „Przemiany w Regionie RITA”.

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij

Linia kolejowa z Lwowa do granicy z Polską powstanie w 2021 roku

Budowa linii kolejowej do granicy z Polską będzie kosztować 20,8 mln dolarów – wynika z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.