środa, 29 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Rosyjscy ochotnicy podjęli działania na terytorium Rosji
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

Rosyjscy ochotnicy podjęli działania na terytorium Rosji

Share Button

Media informują o walkach, jakie rano rozpoczęły się na terenach obwodów belgorodzkiego i kurskiego

W operacji biorą udział ochotnicy jednostek takich jak Legion „Wolność Rosji”, „RDK” oraz „Batalionu Syberyjskiego”. Mieli oni przekroczyć granicę rosyjsko-ukraińską, o czym poinformowali w oświadczeniu na swoich kanałach w Telegramie. Atakujące jednostki mialy zająć kilka przygranicznych miejscowości w obwodzie belgorodzkim. Prawdopodobnie w działaniach używane są czołgi i inny sprzęt zmechanizowany.

„Jak obiecaliśmy, na naszą rosyjską ziemię niesiemy wolność i sprawiedliwość (…) wcześniej mówiliśmy o tym, że nie da się pokojowo obalić dyktatorskiego reżimu” – napisano w oświadczeniu ochotników opublikowanym na Telegramie.

Władze obwodu kurskiego zaprzeczyły jakoby doszło do wejścia na terytorium FR; miało dojść jedynie do próby infiltracji granicy, która miała zostać powstrzymana.

Wspomninane wyżej oddziały działają w składzie jednostek ochotniczych Głównego Zarządu Wywiadu (HUR) Ministerstwa Obrony Ukrainy i składają się z obywateli Federacji Rosyjskiej. Poprzednią próbę wejścia na terytorium FR rosyjscy ochotnicy podjęli w maju 2023 roku.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …