poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / USA przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

USA przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej

Share Button

Wartość pomocy to ok. 600 mln dolarów.

Według informacji amerykańskiego resortu obrony, w ramach pakietu ma zostać przekazana m.in. amunicja artyleryjska o kalibrze 105 i 155mm, rakiety dla wyrzutni HIMARS, sprzęt i amunicja dla obrony przeciwlotniczej, systemy walki radioelektroicznej, sprzęt inżynieryjny i służący do rozminowania. W ramach pakietu mają zostać dostarczone również pociski ze zubożonym uranem, przede wszystkim dla armat czołgowych o kalibrze 120mm. W najbliższych tygodniach jest oczekiwana dostawa pierwszej partii czołgów M1A1 Abrams.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie Ukraina otrzyma także pociski dalekiego zasięgu ATACMS, które są zdolne razić cele odległe o 300km.

Tymczasem rosyjska armia przerzuca posiłki w okolice Robotyne, aby uniemożliwić siłom ukraińskim dalszy postęp w kierunku południowym. W ostatnim czasie trafiły tam m.in. pododdziały 7 i 76 Dywizji Powietrznodesantowych.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …