poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina rozważa częściowe otwarcie przestrzeni powietrznej
Fot. radom24.pl
Fot. radom24.pl

Ukraina rozważa częściowe otwarcie przestrzeni powietrznej

Share Button

Lotnisko we Lwowie może zostać otwarte w ramach działania korytarza humanitarnego

„Omawiamy możliwość otwarcia lotniska we Lwowie. To jedna z ważnych rzeczy, na które bardzo czekamy. Mamy nadzieję, że tak jak działa korytarz dla eksportu zbóż, tak samo będzie mógł zacząć działać ten korytarz humanitarny” – powiedział przewodniczący lwowskiej administracji obwodowej, Maksym Kozycki podczas spotkania z komisarzem UE ds. transportu, Adiną Welian, podczas ceremonii podpisania programu UE pn. „Mechanizm połaczenia Europy” (ang. Connecting Europe Facility, CEF).

W ramach wspomnianego programu UE ma zwiększyć się liczba przejść granicznych w obwodzie lwowskim, zarówno drogowych jak i kolejowych. Program ma pozwolić na finansowanie przez UE projektów, które dotyczą rozbudowy infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej. Budżet programu na lata 2021-27 przewidują środki o wartości 33 mld euro, z czego 21 mld jeszcze nie zostało wykorzystane.

Na podstawie: epravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …