poniedziałek, 20 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Premier RP z wizytą w Kijowie
Fot. premier.gov.pl
Fot. premier.gov.pl

Premier RP z wizytą w Kijowie

Share Button

Mateusz Morawiecki przyjechał z wizytą do ukraińskiej stolicy w rocznicę zmasowanej inwazji na Ukrainę

Polski premier złożył kwiaty przed Ścianą Pamięci na Placu Michaliwskim w Kijowie. Spotkał się także z premierem Ukrainy Denisem Szmyhalem.

Mateusz Morawiecki spotkał się również z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zelenskym. Jak wynika z komunikatu Kancelarii Premiera RP, głównym celem wizyty było przedstawienie przedstawicielom ukraińskich władz rezultatów wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce, jak również ustaleń szczytu grupy B9, który 22 lutego odbył się w Warszawie.

Premier spotkał się także z pracownikami Ambasady RP w Kijowie oraz odwiedził szpital, w którym przebywają żołnierze ranni w walkach na wschodzie Ukrainy.

Równolegle, minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak poinformował, że pierwsze polskie czołgi Leopard 2 trafiły już na Ukrainę. „Dzisiaj możemy poinformować o pierwszych czołgach, której otrzymaliśmy z Polski. Te czołgi są już w Ukrainie. Będą wzmacniać naszą obronę” – powiedział prezydent Ukrainy podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim.

Na podstawie: pravda.com.ua, premier.gov.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …