czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Most Krymski został poważnie uszkodzony
Fot. pravda.com.ua
Fot. pravda.com.ua

Most Krymski został poważnie uszkodzony

Share Button

W wyniku wybuchu jaki nastąpił nad ranem, 8 października, doszło do ciężkiego uszkodzenia mostu łączącego Krym z resztą Federacji Rosyjskiej.

Jak wynika z zapisów wideo oraz komunikatów rosyjskich władz, w wyniku eksplozji ciężarówki doszło do pożaru oraz uszkodzenia zarówno części kolejowej jak i drogowej mostu. Zniszczony został pociąg przewożący paliwo oraz poważnie uszkodzony jeden z torów; zawaliła się także jedna z dwóch części drogowych mostu. Pożar, który wybuchł na skutek eksplozji został ugaszony po kilku godzinach.

Ruch na moście został wstrzymany po wybuchu; wznowiono go pomimo uszkodzeń – po godzinie 16.00 czasu lokalnego w części drogowej, po 20.00 w części kolejowej. Ruch odbywa się wahadłowo, a konstrukcja będzie wymagała naprawy.

Zdaniem części ukraińskich mediów, wybuch na moście był operacją ukraińskich sił specjalnych, jednak według doradcy prezydenta Ukrainy, Mychajło Podoliaka, eksplozja jest efektem wewnętrznych walk pomiędzy różnymi strukturami siłowymi w samej Rosji.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …