niedziela, 4 grudzień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Zelensky: koniec wojny będzie w dyplomacji
Fot. pravda.com.ua/ICTV
Fot. pravda.com.ua/ICTV

Zelensky: koniec wojny będzie w dyplomacji

Share Button

Prezydent Ukrainy uważa, że wojna pomiędzy Rosją i Ukrainą zakończy się szlakiem rozmów dyplomatycznych, ale format rozmów będzie miał charakter hybrydowy

„Zwycięstwo będzie bardzo trudne, będzie też krwawe, zapewne będzie miało miejsce w boju, ale koniec z pewnością będzie dyplomatyczny” – powiedział Wołodymyr Zelensky podczas rozmowy z dziennikarzami kanału ICTV. Dodał, że niektóre kwestie pomiędzy Rosją i Ukrainą mogą zostać rozwiązane jedynie w drodze negocjacji.

Ponadto, Wołodymyr Zelensky stwierdził, że Rosja nie znajdzie się w gronie państw-gwarantów bezpieczeństwa Ukrainy. „Rozważamy grono krajów będących gwarantami bezpieczeństwa spośród naszych partnerów (…) Dzisiaj doszło do tego, że porozumienie w tej sprawie nie obejmuje Rosji. Gwarancje bezpieczeństwa będą bez Rosji. Bucza zmieniła wiele rzeczy” – powiedział Zelensky. Rozmowy z Rosją i z prezydentem FR mają odbywać się odrębnie od dyskusji na temat gwarancji bezpieczeństwa.

Ukraiński prezydent zauważył też, że rozmowy z Rosją są nadal możliwe wobec tego, że został wykonany warunek dotyczący zachowania przy życiu obrońców Mariupola. „Dalej będzie wymiana. Od rezultatów tych procesów bardzo wiele zależy” – powiedział prezydent.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …