niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Phillip Karber: Ukraina spełnia więcej standardów NATO niż niektóre kraje członkowskie
Fot. Potomac Foundation
Fot. Potomac Foundation

Phillip Karber: Ukraina spełnia więcej standardów NATO niż niektóre kraje członkowskie

Share Button

Według amerykańskiego politologa i szefa Potomac Foundation Ukraina w ostatnim czasie wdrożyła więcej standardów i procedur odpowiadających wymaganiom członkostwa niż niektóre kraje będące już jego członkami.

„Siły Zbrojne Ukrainy są najsilniejszymi w Europie. Adaptowały się i przyjęły więcej standardów NATO niż 10 krajów razem wziętych spośród tych, które zostały ostatnio przyjęte do Sojuszu. Są lepiej przygotowane i bardziej doświadczone niż armie tych wskazanych 10 państw” – powiedział Karber w wywiadzie dla agencji Ukrinform. Dodał, że w jego ocenie należałoby zakończyć „zakulisowe gry” i przyjąć Ukrainę jako pełnoprawnego członka.

Wcześniej ukraiński resort obrony informował, że ukraińska armia przyjęła 292 natowskie standardy i procedury, co stanowi blisko 20% wymagań, jakie stawiane są przed państwami członkowskimi.

Amerykański naukowiec stwierdził również, że jeśli prezydenci USA i Rosji nie porozumieją się 16 czerwca w Genewie w sprawie ustalenia zasad we wzajemnych relacjach, to czekać nas będzie wyścig zbrojeń na poziomie strategicznym. „To spotkanie nie jest ani uroczystością, ani prewencyjną kapitulacją – ale będzie pouczającym zarówno dla prezydenta Bidena jak i, mamy nadzieję, także dla prezydenta Putina” – powiedział Phillip Karber.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …