poniedziałek, 1 Czerwiec, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina ma nadzieję na zmianę umowy o stowarzyszeniu z UE
Fot. twitter.com/mfa_ua
Fot. twitter.com/mfa_ua

Ukraina ma nadzieję na zmianę umowy o stowarzyszeniu z UE

Share Button

Według Wadyma Prystajko, wicepremiera ds. integracji europejskiej, Kijów ma nadzieję na wprowadzenie zmian w zapisach umowy stowarzyszeniowej, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie kwot eksportowych.

„Obecnie mamy bardzo ważny moment, jako że minął dziesięcioletni okres, gdy możemy wprowadzać zmiany warunków umów. A na to czekają także nasi producenci, jako że większość kwot dotyczących eksportu do UE nie jest dla nas zadowalająca po pierwszym okresie funkcjonowania umowy o wolnym handlu z UE. Mam nadzieję na wprowadzenie zmian” – powiedział Prystajko w wywiadzie dla Deutsche Welle. W jego ocenie pola do szerokiej współpracy Ukrainy z UE są także w obszarach cyfryzacji, prawa i obronności.

Równocześnie, 11 maja 2020 roku Rada UE zatwierdziła wnioski odnoszące się do polityki Unii wobec krajów Partnerstwa Wschodniego na okres po roku 2020. W ich ramach uznaje się m.in. dążenia proeuropejskie i europejski wybór krajów PW, w tym Ukrainy. W dokumencie zawarte jest także wezwanie do kontynuowania reform, a także do tego, by program Partnerstwa Wschodniego pozostał instrumentem ambitnego odejścia do współpracy pomiędzy UE a krajami będącymi częścią programu.

Na podstawie: eurointegration.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. DSNS

Ukraina: spada liczba nowych zakażeń COVID-19

26 maja na Ukrainie na COVID-19 zachorowało 321 osób, 14 zmarło, a 420 pacjentów wyzdrowiało …