poniedziałek, 14 Październik, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Prezydenci Francji i Rosji będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie
Fot. twitter.com/emmanuelmacron
Fot. twitter.com/emmanuelmacron

Prezydenci Francji i Rosji będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie

Share Button

Władimir Putin 19 sierpnia uda się z jednodniową wizytą do Francji. Jednym z tematów rozmów z prezydentem Emmanuelem Macronem ma być sytuacja na Donbasie i dalsze prace w ramach „normandzkiej czwórki” – poinformował rzecznik prasowy prezydenta FR, Dmitrij Pieskow.

„Tematy rozmów to współpraca dwustronna, która ma dość rozbudowany wymiar gospodarczy, problemy międzynarodowe (…) to oczywiście także Ukrainy i perspektywy dalszego prowadzenia prac w ramach formatu normandzkiego” – dodał Pieskow.

Z kolei według informacji agencji Ukrinform, specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy Kurt Volker powiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawiciele USA, Niemiec i Francji omówią dalsze działania w ramach „formatu normandzkiego”.

Wcześniej, 13 lipca, podczas rozmów doradców ds. międzynarodowych krajów „normandzkiej czwórki” ustalono, że celowym jest kontynuowanie prac na szczebli ministrów spraw zagranicznych, a dalej szefów państw. 7 sierpnia br. prezydenci Ukrainy i Rosji ustalili, że w niedługim czasie powinno nastąpić kolejne spotkanie liderów krajów formatu normandzkiego.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. npu.gov.ua

W strzelaninie pod Kijowem zginął poszukiwany, dwóch funkcjonariuszy KORD odniosło rany

2 października przy próbie aresztowania poszukiwanego od dziesięciu dni obywatela Gruzji doszło do wymiany ognia …