sobota, 27 Luty, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Prezydenci Francji i Rosji będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie
Fot. twitter.com/emmanuelmacron
Fot. twitter.com/emmanuelmacron

Prezydenci Francji i Rosji będą rozmawiać o sytuacji na Ukrainie

Share Button

Władimir Putin 19 sierpnia uda się z jednodniową wizytą do Francji. Jednym z tematów rozmów z prezydentem Emmanuelem Macronem ma być sytuacja na Donbasie i dalsze prace w ramach „normandzkiej czwórki” – poinformował rzecznik prasowy prezydenta FR, Dmitrij Pieskow.

„Tematy rozmów to współpraca dwustronna, która ma dość rozbudowany wymiar gospodarczy, problemy międzynarodowe (…) to oczywiście także Ukrainy i perspektywy dalszego prowadzenia prac w ramach formatu normandzkiego” – dodał Pieskow.

Z kolei według informacji agencji Ukrinform, specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy Kurt Volker powiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawiciele USA, Niemiec i Francji omówią dalsze działania w ramach „formatu normandzkiego”.

Wcześniej, 13 lipca, podczas rozmów doradców ds. międzynarodowych krajów „normandzkiej czwórki” ustalono, że celowym jest kontynuowanie prac na szczebli ministrów spraw zagranicznych, a dalej szefów państw. 7 sierpnia br. prezydenci Ukrainy i Rosji ustalili, że w niedługim czasie powinno nastąpić kolejne spotkanie liderów krajów formatu normandzkiego.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. en.wikipedia.org

Prezydenci USA i Rosji przeprowadzili pierwszą rozmowę telefoniczną

Rozmowa Joe Bidena i Władimira Putina dotyczyła m.in. Ukrainy. We wtorek, 26 stycznia, Joe Biden …