środa, 27 Maj, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy zaprosił delegację MFW do Kijowa
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Prezydent Ukrainy zaprosił delegację MFW do Kijowa

Share Button

Wołodymyr Zelensky podczas wizyty w Kanadzie spotkał się z pierwszym zastępcą dyrektora Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Davidem Liptonem.

Ukraiński prezydent w czasie spotkania zaprosił delegację MFW do przyjazdu do Kijowa po wyborach parlamentarnych, gdy już będzie sformowany nowy rząd i będzie możliwe ustalenie nowych warunków współpracy.

Zelensky stwierdził, że współpraca z MFW jest jednym z priorytetów ukraińskich władz, a on sam gwarantuje niezależność Narodowego Banku Ukrainy. Zapowiedział także kontynuowanie reform w sferze energetyki, organów porządku publicznego, prywatyzacji i obrotu gruntami.

Ponadto, podczas konferencji poświęconej reformom na Ukrainie, Wołodymyr Zelensky stwierdził, że na odbudowę Donbasu potrzeba co najmniej 10 mld euro. Zaprosił przy tym inwestorów na forum w Mariupolu, które ma odbyć się pod koniec tego roku i ma być poświęcone m.in. odbudowie infrastruktury.

W ramach wizyty w Kanadzie W. Zelensky spotkał się także z premierem tego kraju, Justinem Trudeau, a także ze specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy, Kurtem Volkerem.

Na podstawie: pravda.com.ua, president.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. twitter.com/mfa_ua

Prystajko: Ukraina pozwoli na wyjazd pracowników sezonowych

Według wicepremiera ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Wadyma Prystajko, w najbliższym czasie z Ukrainy będą …