poniedziałek, 19 Sierpień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Kurt Volker poparł koncepcję rozmów Zelensky-Putin
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Kurt Volker poparł koncepcję rozmów Zelensky-Putin

Share Button

Specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy Kurt Volker pozytywnie ocenił koncepcję prowadzenia bezpośredniego dialogu pomiędzy prezydentami Ukrainy i Rosji.

Ponadto, amerykański dyplomata odniósł się do stanowisko Wołodymyra Zelenskiego ws. Donbasu. „Myślę, że to co powiedział on o konflikcie i o swoim podejściu jest jak dotąd zupełnie właściwym. Twardo wspiera suwerenność Ukrainy i chce powrotu zajętych przez Rosję terenów do Ukrainy i nie ma zamiaru z tego rezygnować” – powiedział Volker dodając, iż uznaje pomysł rozmów z Władimirem Putinem za właściwy. „Można mieć nadzieję, że jeśli jest nowy prezydent, to pojawiają się nowe możliwości dialogu. Musi się zmienić jedynie stanowisko Rosji co do agresji i okupacji tych terenów” – dodał.

W czasie kampanii wyborczej Wołodymyr Zelensky zwracał uwagę na konieczność kontynuowania dialogu ws. Donbasu w ramach formatu normandzkiego. Ostatnie rozmowy w gronie przywódców czterech krajów odbyły się w październiku 2016 roku.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

Na Zakarpaciu i Wołyniu trwają Dni Dobrosąsiedztwa

Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa rozpoczęły się od międzynarodowej konferencji pt. „II Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa – spotkanie …