czwartek, 19 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa Wołodymyrowi Zelenskiemu i zaprosił go do Polski
Джерело: prezydent.pl
Джерело: prezydent.pl

Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa Wołodymyrowi Zelenskiemu i zaprosił go do Polski

Share Button

Prezydent RP złożył gratulacje Wołodymyrowi Zelenskiemu, który w niedzielnym głosowaniu otrzymał większość w głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich.

„Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia w związku z wyborem na stanowisku prezydenta Ukrainy. Ten wybór jest wyrazem oczekiwań ukraińskiego społeczeństwa co do woli przyśpieszenia reform w sferze politycznej i ekonomicznej, a także zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności. Jestem pewien, że wybór ten potwierdzi drogę Ukrainy do wspólnoty euroatlantyckiej” – napisał prezydent RP w liście zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda dodaje, że Polska i Ukraina są związane wzajemną sympatią i wspólną historią, a Polacy zawsze pozytywnie oceniali demokratyczne i proeuropejskie wybory Ukrainy. „Niezmiennie okazujemy solidarność wobec rosyjskiej agresji. Nie szczędzimy wysiłków, by przybliżyć Ukrainę do struktur europejskich i atlantyckich. Chcę zapewnić, że Polska jest gotowa do dalszej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa i reform. Może Pan liczyć na moją osobistą pomoc w tych kwestiach” – dodał Andrzej Duda. Polski prezydent wyraził także nadzieję na przełom w relacjach dwustronnych dotyczących historii i „nowy etap” w relacjach polsko-ukraińskich. Zaprosił także Wołodymyra Zeleskiego do odwiedzenia Polski.

Na podstawie: prezydent.pl, president.gov.ua, ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Szef MSZ Ukrainy: potrzebujemy rakiet i samolotów

Dmytro Kuleba stwierdził, że sytuacja z dostawami broni poprawiła się, ale Ukraina nadal potrzebuje niektórych …