niedziela, 22 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kongres USA przeciwko budowie Nord Stream 2
Джерело: house.gov
Джерело: house.gov

Kongres USA przeciwko budowie Nord Stream 2

Share Button

Izba Reprezentantów Kongresu USA jednogłośnie uchwaliła rezolucję, w której potępiła agresję zbrojną Rosji przeciwko Ukrainie w Cieśninie Kerczeńskiej. W drugim z przyjętych dokumentów wezwano rządu krajów europejskich do odejścia od udziału w budowie gazociągu Nord Stream 2.

W pierwszej uchwale kongresmeni wezwali Rosję do zwrócenia Ukrainie okrętów oraz zwolnienia marynarzy, jak również respektowania prawa do korzystania z Cieśniny Kerczeńskiej przez ukraińskie jednostki, zgodnie z zapisami przepisów prawa międzynarodowego. Zwrócono także uwagę na łamanie przez Rosję porozumień z Mińska, jak również na intensyfikację agresywnych działań, w tym związanych z militaryzacją Morza Azowskiego.

W dokumencie dotyczącym gazociągu Nord Stream 2 przedstawiciele niżej izby amerykańskiego parlamentu opowiedzieli się przeciwko planom budowy przez Rosję gazociągu Nord Stream 2. Wezwali także przedstawicieli krajów, które biorą udział w pracach do odejścia od tego projektu. Zaznaczono także, że „NS 2” jest krokiem wstecz jeśli chodzi o gwarancje bezpieczeństwa energetycznego w Europie wobec zwiększania uzależnienia od dostaw gazu z Rosji.

Na podstawie: facebook.com/ukr.embassy.usa

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Sadowyj/ zaxid.net

Na Cmentarzu Orląt we Lwowie odkryto rzeźby lwów

Wcześniej rzeźby znajdowały się w drewnianych skrzyniach po tym, jak w 2015 roku pojawiły się …