poniedziałek, 6 luty, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Kurt Volker: Rosja powinna stać się pokojowym sąsiadem Ukrainy i nie tylko
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Kurt Volker: Rosja powinna stać się pokojowym sąsiadem Ukrainy i nie tylko

Share Button

Specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy Kurt Volker stwierdził, że Rosja powinna zgodzić się co do konieczności pokojowego sąsiedztwa z Ukrainą, Gruzją i Mołdawią. Wystąpienie miało miejsce podczas dyskusji poświęconej przyszłości Ukrainy i Europy Wschodniej podczas konferencji YES-2018.

„To sztuczny konflikt, stworzony i sprowokowany przez Rosję (…) to wojskowe ugrupowania kierowane przez Rosję, dwie struktury polityczne stworzone przez Rosję” – powiedział Kurt Volker, komentując kwestie możliwości rozwiązania konfliktu na Donbasie oraz jego genezę i funkcjonowanie DNR/LNR. Dodał, że postęp w procesie rozwiązywania konfliktu, realizowany podczas rozmów w Mińsku, stanie się możliwy dopiero po zapewnieniu minimalnego stopnia bezpieczeństwa w regionie.

„Jesteśmy gotowi do rozmów, Rosja powinna brać w nich udział. Chcemy, by Rosja uznała, że będzie pokojowo współistnieć i funkcjonować ze swoimi sąsiadami, szanując ich granice” – powiedział Volker wskazując, iż chodzi przede wszystkim o Ukrainę, Gruzję i Mołdawię.

Na podstawie: eurointegartion.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Stoltenberg: Rosja szykuje nową ofensywę

Sekretarz generalny NATO ocenił zamiary FR podcza wystąpienia w trakcie wizyty w Korei Poludniowej „Rosja …