niedziela, 25 wrzesień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych

Share Button

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego rozpoczęła nowy cykl szkoleniowy w 2018 r. wraz z przeprowadzeniem treningu sztabowego BRAVE BAND.

Od dnia 29 stycznia do 2 lutego sztab liczący blisko 60 żołnierzy z trzech państw założycielskich rozwinął brygadowe stanowisko dowodzenia i przeprowadził trening. W międzyczasie, zgodnie z procedurami NATO, przeprowadzono wojskowy proces decyzyjny na potrzeby operacji o charakterze obronnym.

„Obecny trening sztabowy zainicjował nowy cykl szkoleniowy. W tym roku, wraz z wprowadzanymi poprawkami do Porozumienia Technicznego o utworzeniu i funkcjonowaniu LITPOLUKRBRIG, Brygada zaczęła intensyfikować szkolenie w obszarach operacji defensywnych i ofensywnych.” – powiedział pułkownik Volodymyr Yudanov, zastępca dowódcy.

Warto wspomnieć, że w trakcie pierwszego etapu treningu sztabowego BRAVE BAND, dowództwo połączonej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej jednostki wydało rozkaz operacyjny. Będzie on stanowił podstawę dla kolejnego etapu treningu sztabowego dla jednostek afiliowanych pod koniec lutego.

DSC05704 DSC05715

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Wymiana jeńców: dowódcy i część żołnierzy pułku „Azow” zwolniono z niewoli

W nocy z 21 na 22 września 2022 roku miała miejsce wymiana jeńców pomiędzy Rosją …