środa, 15 Sierpień, 2018
pluken
Home / Wiadomości / LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

LITPOLUKRBRIG szkoli się w planowaniu operacji defensywnych

Share Button

Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego rozpoczęła nowy cykl szkoleniowy w 2018 r. wraz z przeprowadzeniem treningu sztabowego BRAVE BAND.

Od dnia 29 stycznia do 2 lutego sztab liczący blisko 60 żołnierzy z trzech państw założycielskich rozwinął brygadowe stanowisko dowodzenia i przeprowadził trening. W międzyczasie, zgodnie z procedurami NATO, przeprowadzono wojskowy proces decyzyjny na potrzeby operacji o charakterze obronnym.

„Obecny trening sztabowy zainicjował nowy cykl szkoleniowy. W tym roku, wraz z wprowadzanymi poprawkami do Porozumienia Technicznego o utworzeniu i funkcjonowaniu LITPOLUKRBRIG, Brygada zaczęła intensyfikować szkolenie w obszarach operacji defensywnych i ofensywnych.” – powiedział pułkownik Volodymyr Yudanov, zastępca dowódcy.

Warto wspomnieć, że w trakcie pierwszego etapu treningu sztabowego BRAVE BAND, dowództwo połączonej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej jednostki wydało rozkaz operacyjny. Będzie on stanowił podstawę dla kolejnego etapu treningu sztabowego dla jednostek afiliowanych pod koniec lutego.

DSC05704 DSC05715

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

„Sława Ukrainie – Sława bohaterom” stanie się oficjalnym pozdrowieniem Sił Zbrojnych Ukrainy

O zatwierdzeniu wspomnianej frazy jako oficjalnego pozdrowienia w ukraińskiej armii zdecydował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. …