czwartek, 23 Styczeń, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Deszczyca: Polsko-ukraińska komisja ds. historycznych zbierze się w ciągu miesiąca
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

Deszczyca: Polsko-ukraińska komisja ds. historycznych zbierze się w ciągu miesiąca

Share Button

Komisja ds. historycznych na czele z wicepremierami Polski i Ukrainy – Piotrem Glińskim i Pawłem Rozenko ma zebrać się na obrady w ciągu najbliższego miesiąca – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca. Trwają już prace nad przygotowaniem spotkania.

„Obecnie pracujemy nad przygotowaniem spotkanie wicepremiera Rozenko z ministrem Glińskim, którzy odpowiadają za kwestie historyczne w Polsce i na Ukrainie” – powiedział Andrij Deszczyca.

Według ambasadora, obie strony demonstrują „gotowość do pogłębiania współpracy i usunięcia barier pomiędzy Polską a Ukrainą w kwestiach historycznych”. Spotkanie ma odbyć się w ciągu najbliższego miesiąca, najprawdopodobniej w Polsce. Konkretna data ma zależeć od grafików obu wicepremierów.

Podczas spotkania w Charkowie 13 grudnia 2017 roku prezydenci Polski i Ukrainy uzgodnili podwyższenie poziomu prac komisji do rangi wicepremierów.

Na podstawie: ukrinform.ua, unian.ua

Share Button

Czytaj również

Джерело: konkurent.in.ua

Dwie osoby podejrzewane o groźby wobec konsula RP we Lwowie

Dwoje mieszkańców Lwowa prowadziło działalność polegającą na fałszowaniu polskich dokumentów dla obywateli Ukrainy, a gdy …