niedziela, 27 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Światosław Szeremeta wjechał na terytorium UE
Святослав Шеремета. Джерело: umoloda.kiev.ua
Святослав Шеремета. Джерело: umoloda.kiev.ua

Światosław Szeremeta wjechał na terytorium UE

Share Button

Sekretarz ukraińskiej Państwowej Komisji ds. upamiętnienia uczestników ATO, ofiar wojny i represji politycznych Światosław Szeremeta, który otrzymał od polskiego MSZ zakaz wjazdu na terytorium Polski i do strefy Schengen przebywa w Niemczech, o czym napisał na swojej stronie na Facebooku, wyjaśniając, że otrzymał wizę działającą na terytorium tego kraju, co pozwoliło mu ominąć nałożony zakaz.

„Przed chwilą przyleciałem do Berlina (…) przeszedłem kontrolę paszportową i wyjechałem do miasta. Mimo wydania zakazu przez MSZ Polski, ambasada Niemiec dała mi wizę, która działa tylko na terytorium Niemiec. Wyruszam na zaplanowane wcześniej spotkania. Pozdrawiam ministra Waszczykowskiego” – napisał Szeremeta.

Jak wiadomo, 18 listopada br. podczas próby wjazdu na terytorium Polski Światosław Szeremeta dowiedział się, że został mu wydany zakaz wjazdu na terytorium Polski. Miało to miejsce dzień po spotkaniu Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy w Krakowie.

Na podstawie: facebook.com/Святослав Шеремета

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Delegacja WP odwiedziła Donbas

15 września przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z generałem Tomaszem Piotrowskim, Dowódcą Operacyjnym Sił Zbrojnych …