piątek, 5 Czerwiec, 2020
pluken
Home / Wiadomości / SBU zatrzymała agenta rosyjskich służb funkcjonującego w sekretariacie rządu Ukrainy
Джерело: informator.news
Джерело: informator.news

SBU zatrzymała agenta rosyjskich służb funkcjonującego w sekretariacie rządu Ukrainy

Share Button

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymali pracownika sekretariatu Gabinetu Ministrów Ukrainy, który prowadził działalność na rzecz służb specjalnych Rosji.

Według oświadczenia SBU, zatrzymany, za pomocą specjalnych urządzeń miał zbierać informacje dotyczące działalności struktur rządowych Ukrainy. Dane były następnie przesyłane do Rosji za pomocą systemów łączności elektronicznej.

Do zatrzymania doszło w miejscu pracy urzędnika, gdzie przeprowadzono również czynności śledcze. W sprawie toczy się postępowanie z artykułu 111 Kodeksu Karnego Ukrainy.

Fakt zatrzymania potwierdził premier Ukrainy, Wołodmyr Hrojsman. Sprawa dotyczy zastępcy kierownika protokołu premiera Ukrainy, Stanisława Jeżowa, który był obecny m.in. w czasie spotkań międzynarodowych z udziałem Hrojsmana, także w czasie wizyt za granicą. Wcześniej pracował w ambasadzie Ukrainy w Waszyngtonie, jak również w Administracji Prezydenta Ukrainy. Był współpracownikiem premiera od czasu, gdy ten został wybrany do Rady Najwyższej Ukrainy.

Na podstawie: ssu.gov.ua, ua.112.ua, prm.ua, facebook.com/volodymyrgroysman, public.nazk.gov.ua/declaration

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua,

Amerykańskie bombowce strategiczne dokonały przelotu na Ukrainą

W piątek, 29 maja, dwa amerykańskie bombowce strategiczne B-1B pojawiły się w przestrzeni powietrznej kilku …