środa, 25 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Łucenko: zmiany do Konstytucji pomogą wywierać nacisk na Rosję
Jurij_Łucenko

Łucenko: zmiany do Konstytucji pomogą wywierać nacisk na Rosję

Share Button

Jurij_ŁucenkoLider partii Blok Petra Poroszenki, Jurij Łucenko w wywiadzie dla telewizji 1+1 tłumaczył, że wniesienie zmian do Konstytucji Ukrainy w sferze wprowadzenia cech samorządu terytorialnego w niektórych rejonach obwodu ługańskiego i donieckiego są konieczne dla wsparcia i zwiększenia nacisku światowych sankcji na Rosję.

Łucenko przypomniał, że zaraz po głosowaniu 31 sierpnia nowe sankcje wobec Rosji wprowadziły USA, a UE zgodziła się je przedłużyć do 15 marca 2016 roku (w pierwszym wariancie miały obowiązywać do 15 września 2015 roku).

„Zapis dotyczący szczególnego porządku na Donbasie (który a propos nie funkcjonuje) jest ceną za kontynuowanie sankcji przeciwko Putinowi” – podkreślił Łucenko.

Po rozmowie z delegacją UE Łucenko poinformował, że Ukraina nie może zerwać umowy z Mińska, ponieważ wówczas UE nie będzie miała podstaw do utrzymania sankcji wobec Rosji. „Wszyscy są świadomi, że Putin nie realizuje mińskich porozumień, ale tak sytuacja jest nam potrzebna, aby wprowadzać sankcje. To drugi front, którego potrzebujemy” – powiedział Jurij Łucenko.

Na podstawie: pravda.com.ua

Fot. pl.wikipedia.org

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/ICTV

Zelensky: koniec wojny będzie w dyplomacji

Prezydent Ukrainy uważa, że wojna pomiędzy Rosją i Ukrainą zakończy się szlakiem rozmów dyplomatycznych, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.