KIJÓW. 23 marca. UNN. Wprowadzenie sankcji wobec Rosji było jedyną możliwą odpowiedzią na aneksję Krymu – powiedział szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski w wywiadzie dla gazety Bild.
Według niego, UE nie chce konfrontacji z Rosją, ale „brak działań może być zbyt kosztowny dla nas”. Zdaniem Sikorskiego „Sankcje są jak broń jądrowa jest lepiej nimi grozić niż zastosować. Jednak w obecnej sytuacji, nie mamy wyboru” – powiedział szef polskiego MSZ.
Dodał, że Polska i inne kraje , które są członkami NATO powinny zastanowić się, jak postępować i być przygotowanym na każdy scenariusz.
Sikorski pozytywnie ocenia również możliwości współpracy z nowym rządem w Kijowie. Stwierdził m.in., że Zachód może pomóc w przeprowadzeniu niezbędnych reform. „Możemy doradzić i pomóc w realizacji tych reform, ale kluczem do rzeczywistej zmiany na Ukrainie jest przede wszystkim postawa w Kijowa” – podsumował polityk.
Źródło: UNN
http://www.unn.com.ua/uk/news/1320740-mzs-polschi-yes-ne-khoche-konfliktu-z-rosiyeyu-ale-ne-mozhe-ne-diyati
Portal polsko-ukraiński Portal Polsko-Ukraiński jest portalem internetowym o charakterze analityczno-informacyjnym

