п’ятниця, 14 Травень, 2021
pluken
Головна / Новини / Україна – третя в підсумковому медальному заліку Паралімпіади
Паралімпіада-2016

Україна – третя в підсумковому медальному заліку Паралімпіади

Share Button

Українська паралімпійська збірна стала третьою у світі, здобувши 117 медалей на Паралімпіаді, що завершилася в Ріо-де-Жанейро вчора, 18 вересня. Про це POLUKR.net дізнався з сайту Національного комітету спорту інвалідів України.

Українська паралімпійська збірна цього року здобула на Паралімпіаді в Ріо 41 золоту, 37 срібних і 39 бронзових нагород. Це на 33 медалі більше, ніж на попередніх Паралімпійських іграх у Лондоні 2012 року. Зокрема, українці вибороли на 9 більше золотих медалей.

В останній, десятий день змагань України в Ріо українські паралімпійці боролися в 4-х видах спорту та здобули 11 нагород – 3 золоті, 4 срібні та 4 бронзові медалі. Відтак команда України стала третьою і за кількістю здобутих золотих нагород, і за загальною кількістю медалей. Її випередили тільки Китай (107-81-51) і Велика Британія (64-39-44). Впритул до українців наблизилися спортсмени зі США, які вибороли на одну золоту медаль менше і зі 115 нагородами (40-44-31) опинилися на 4-му місці.

Міністерство молоді та спорту України пообіцяло оперативно виплатити паралімпійцям заслужені призові. До 22 вересня кожний спортсмен отримає на свою картку державні преміальні, – заявив 18 вересня у прямому ефірі на Першому Національному каналі міністр молоді та спорту Ігор Жданов:

«На сьогодні Міністерство молоді та спорту вже підписало накази щодо виплат винагород спортсменам з дзюдо, фехтування на візках, пауерліфтингу, академічного веслування, стрільби кульової, параканое. У понеділок будуть підписані накази щодо виплати винагород спортсменам за підсумками участі в XV літніх Паралімпійських іграх з футболу ДЦП, легкої атлетики, плавання, настільного тенісу та велосипедного спорту і т.д.»

Також ухвалено рішення всім переможцям і призерам Паралімпіади виплатити максимальні призові: І місце – 40 тис. доларів США; ІІ місце – 26 тис. доларів США; ІІІ місце – 18 тис. доларів США. Призові виплачуватимуть за курсом НБУ на день зарахування коштів на картки.

Паралімпійська збірна Польщі здобула 39 медалей (9 золотих, 18 срібних, 12 бронзових) і посіла 10-те місце в загальнокомандному медальному заліку.

XV Літні Паралімпійські ігри відбувалися в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, із 7 по 18 вересня. Місце проведення ігор визначили 2 жовтня 2009 року в Копенгагені одночасно із вибором столиці XXXI Літніх Олімпійських ігор.

Джерела: paralympic.org.uadsmsu.gov.ua