piątek, 14 Maj, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Polacy i Ukraińcy wzięli udział w uroczystościach w Hucie Pieniackiej
Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський
Фото: POLUKR.NET / Андрій Поліковський

Polacy i Ukraińcy wzięli udział w uroczystościach w Hucie Pieniackiej

Share Button

Przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, mediów, duchowni oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości wzięli udział w uroczystościach w Hucie Pieniackiej, zorganizowanych w rocznicę zagłady wioski w 1944 roku.

Podczas rocznicowych obchodów obecni byli m.in. ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło oraz ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, jak również posłowie Sejmu RP i deputowani Rady Najwyższej Ukrainy. Uroczystości odbyły się przy odbudowanym staraniem lokalnej społeczności ukraińskiej pomniku.

„Ten pomnik nabrał nowej symboliki. To już nie jest tylko miejsce dramatycznej koszmarnej zbrodni popełnionej na ludności polskiej, ale też […] po tej odbudowie z inicjatywy społeczności lokalnej także symbol pojednania. Tak powinniśmy budować nasze relacje i to jest dobry początek” – powiedziała obecna na miejscu poseł na Sejm RP, Małgorzata Gosiewska.

Zdjęcia z uroczystości

Tekst i zdjęcia: polukr.net

Share Button

Czytaj również

Fot. twitter.com/JoeBiden

Trwają przygotowania do spotkania prezydentów USA i Ukrainy

Przedstawicielstwa dyplomatyczne Ukrainy i USA pracują nad zorganizowaniem w najbliższych miesiącach spotkania prezydentów Joe Bidena …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.