poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Prezydent Ukrainy podpisał doktrynę bezpieczeństwa informacyjnego
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Prezydent Ukrainy podpisał doktrynę bezpieczeństwa informacyjnego

Share Button

25 lutego br. Petro Poroszenko podpisał dekret ws. przyjęcia decyzji Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy „O doktrynie bezpieczeństwa informarmacyjnego Ukrainy”.

Przyjęty dokument ma być odpowiedzią na zagrożenia w sferze bezpieczeństwa informacyjnego oraz odpowiedzią na wyzwania, jakie stawiają przed Ukrainą zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego w tym obszarze, w tym zwłaszcza działania Rosji związane z agresją przeciwko Ukrainie.

Koordynacją działań w sferze bezpieczeństwa informacyjnego ma zajmować się Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy. Kwestie finansowania określonych działań, jak również koordynacja pracy poszczególnych resortów w sferze informacyjnej mają pozostawać w kompetencji Gabinetu Ministrów Ukrainy. Z kolei Ministerstwo Polityki Informacyjnej ma zajmowac się organizacją, monitorowaniem i ujawnianiem przypadków działań w sferze informacyjnej, które pozostają w sprzeczności z interesami narodowymi Ukrainy. Do jego kompetencji należeć mają także działania związane z funkcjonowaniem organów władzy wykonawczej w sferze bezpieczeństwa informacyjnego, w tym w ramach ATO czy stanu wyjątkowego.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.