czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Duda: Putin napadnie na inne kraje jeśli wygra na Ukrainie
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Duda: Putin napadnie na inne kraje jeśli wygra na Ukrainie

Share Button

Prezydent RP odniósł się od obecnej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie po spotkaniu z prezydentem USA, w którym wziął udział razem z premierem RP Donaldem Tuskiem.

„To, co dziś jest potrzebne Ukrainie – to przekonanie, że Putin nie wygra tej wojny” – zaznaczył prezydent RP w wywiadzie dla kanału telewizyjnego Bloomberg. „Jeśli Rosja wygra na Ukrainie, napadnie kolejny raz. Napadnie na inne kraje. Dlatego trzeba ją zatrzymać” – powiedział Andrzej Duda.

Wizyta polskich prezydenta i premiera w Waszyngtonie miała miejsce w 25-lecie przystąpienia Polski do NATO, które miało miejsce 12 marca 1999 roku. Andrzej Duda i Donald Tusk spotkali się z przedstawicielami obu izb Kongresu USA oraz z prezydentem USA Joe Bidenem. Istotnym tematem rozmów była sytuacja na Ukrainie i perspektywy toczącego się konfliktu.

„W bardzo podniosłej atmosferze przeprowadziliśmy rozmowy na temat bezpieczeństwa, głównie o tym mówiliśmy z Panem Prezydentem Joe Bidenem, o sytuacji w naszej części Europy, także sytuacji wojennej na Ukrainie” – powiedział Andrzej Duda wskazując, że dla Ukrainy kluczowe znaczenie ma pomoc, jaka trafia na Ukrainę ze strony USA i innych państw zachodnich.

Rezultaty rozmów przeprowadzonych w USA będą tematem rozmów prezydenta RP w Brukseli oraz premiera w czasie nadzwyczajnego szczytu Trojkąta Weimarskiego w najbliższy piątek, 15 marca 2024 roku.

Na podstawie: prezydent.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …