czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Wywiad USA: czas gra na korzyść Putina
Zniszczony rosyjski czołg pod Mariupolem /fot. twitter.com/girkingirkin
Zniszczony rosyjski czołg pod Mariupolem /fot. twitter.com/girkingirkin

Wywiad USA: czas gra na korzyść Putina

Share Button

Według amerykańskich ocen, mimo strat, Rosja jest przekonana o swojej przewadze w wojnie z Ukrainą.

„Rosja zaznała większych strat, niż w jakimkolwiek konflikcie po II wojnie światowej – blisko 300 tysięcy osób, tysiące czołgów i innej techniki wojskowej” – napisano w raporcie amerykańskich służb wywiadowczych. Mimo tego, według amerykańskich ocen, czas gra na korzyść Rosji, a Władimir Putin uważa, że wojna przebiega generalnie zgodnie z założeniami.

Amerykański wywiad stwierdza również, że Rosja nie była i nie będzie w stanie okupować całej Ukrainy, a armia FR zetknęła się z brakami w sile żywej, niskim morale i zmęczeniem. Problemy te będą się utrzymywać nadal. Mimo tego, rosyjska armia była w stanie utrzymać front i zniwelować ukraińskie operacje kontrofensywne.

Na korzyść Rosji ma działać także syutacja międzynarodowa, w tym wojna pomiędzy Izraelem a Hamasem. Z kolei choć Rosja stwarza stałe zagrożenie dla NATO, to nie będzie ono poważniejsze, niż działania po charakterze hybrydowym.

Oczekuje się, że dziś, tj. 12 marca 2024 roku, USA ogłoszą przekazanie Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej o wartości 400 mln dolarów.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …