czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Polska i Litwa remontują sprzęt wojskowy dla SZ Ukrainy
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Polska i Litwa remontują sprzęt wojskowy dla SZ Ukrainy

Share Button

USA stworzyły w Polsce bazę remontową dla ukraińskiej artylerii, o czym informuje dziennik New York Times.

Sprzęt dostarczany przez USA, w tym systemy artyleryjskie, w związku z intensywną eksploatacją przez stronę ukraińską, wymaga okresowych remontów, jak również naprawy uszkodzeń po udziale w walkach. Aktualnie, według danych płynących z USA, około 1/3 z ok. 350 systemów artyleryjskich przekazanych Ukrainie wymaga naprawy.

Wobec powyższego, według informacji amerykańskich mediów, w Polsce powstał ośrodek zajmujący się remontami sprzętu artyleryjskiego. Dokładne dane dotyczące jego lokalizacji i działania nie zostały opublikowane.

Podobne centrum, tworzone przez Niemcy na potrzeby remontów techniki wojskowej dostarczonej z tego kraju, ma powstać także na Słowacji. Z kolei na Litwie obecnie dobiega końca remont dwóch haubic PzH2000, realizowany przez firmę Lithuania Defense Services, stworzoną przez niemieckie koncerny Rheinmetall i Krauss-Maffei Wegmann. Łącznie ma zostać wyremnotowanych 12 PzH2000.

Na podstawie: mil.in.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …