piątek, 12 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Premier RP złożył wizytę w Kijowie
Fot. premier.gov.pl
Fot. premier.gov.pl

Premier RP złożył wizytę w Kijowie

Share Button

W sobotę, 26 listopada 2022r., w stolicy Ukrainy obok Mateusza Morawieckiego pojawiła się także premier Litwy, Ingrida Šimonytė.

Liderzy Ukrainy, Polski i Litwy wezwali do zwielokrotnienia wysiłków na rzecz wyzwolenia całej Ukrainy, czemu poświęcone zostało wspólne oświadczenie podpisane przez premierów wspomnianych trzech krajów. Spotkanie odbyło się w formulu Trójkąta Lubelskiego, inicjatywy funkcjonującej w celu konsultacji przedstawicieli trzech krajów.

Premier Ukrainy Denis Szmigal podkreslił znaczenie tego formatu współpracy w konsolidację pomocy międzynarodowej dla Ukrainy, jak również zwrócił uwagę na potrzeby związane z dalszym wsparciem Ukrainy w sferze wojskowej, gospodarczej i finansowej. „Dzisiejsze spotkanie pokazało, że Polskę, Ukrainę i Litwę łączą wspólne cele, wartości, ocena zagrozeń i wspólna wizja przeciwdziałania rosyjskiej agresji” – powiedził szef ukraińskiego rządu.

W czasie wizyty w Kijowie premier RP złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar Wielkiego Głodu. Rocznica tego wydarzenia była jest obchodzona na Ukrainie w ostatnią sobotę listopada.

Na podstawie: premier.gov.pl, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …