sobota, 9 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / USA przekażą Ukrainie więcej uzbrojenia w przypadku agresji Rosji
Fot. president.gov.ua,
Fot. president.gov.ua,

USA przekażą Ukrainie więcej uzbrojenia w przypadku agresji Rosji

Share Button

Według tymczasowej ambasador USA na Ukrainie, Christiny Queen, w przypadku otwartej agresji ze strony FR, Stany Zjednoczone przekażą dodatkowy sprzęt wojskowy Ukrainie oraz wzmocnią swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Jeśli Rosja będzie prowadzić agresywne działania przeciwko Ukrainie, my również będziemy dostarczać więcej wyposażenia i uzbrojenia” – powiedział charge d’affairs ambasady USA w Kijowie w wywiadzie dla telewizji „Suspilne”. Dodała, że chodzi przede wszystkim o uzbrojenie defensywne. Według przedstawicielki USA, do agresywnych działań Rosję mają zniechęcić przede wszystkim sankcje, które zostałyby wdrożone w przypadku otwartej agresji na Ukrainę.

O sankcjach z prezydentem Rosji rozmawiał także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, który stwierdził, że ewentualna rosyjska agresja stanie się „katastrofą” nie tylko dla Ukrainy i Rosji, ale dla całego świata.

Wcześniej, w sobotę, 18 grudnia 2021 roku, minister obrony Ukrainy Oleksij Reznikow stwierdził, że wobec działań Rosji Ukrainy potrzebuje szerszej pomocy wojskowej w postaci broni nie tylko defensywnej ale i ofensywnej.

W budżecie USA na 2022 roku, projekt którego zatwierdził Senat USA, Ukraina ma otrzymać pomoc wojskową o wartości 300 mln dolarów.

Na podstawie: pravda.com.ua, uprom.info,

Share Button

Czytaj również

Fot. sejm.gov.pl

Nowy marszałek Sejmu przeprowadził rozmowę z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy

Rozmowa szymona Hołowni i Rusłana Stefanczuka odbyła się za pośrednictwem Interetu. „To co stało się …