sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina: spotkanie prezydentów krajów „Trójkąta Lubelskiego”
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Ukraina: spotkanie prezydentów krajów „Trójkąta Lubelskiego”

Share Button

Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Wołodymyr Zelensky spotkali się na Ukrainie w celu omówienia aktualnych kwestii istotnych dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Szczyt został zwołany z inicjatywy prezydenta Zelenskiego. Rozmowy prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy dotyczyły przede wszystkim aktualnej sytuacji związanej z bezpieczeństwem, w tym zwłaszcza kryzysu migracyjnego sprowokowanego przez Białoruś oraz rosyjskiej koncentracji wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą.

„Bezpieczeństwo Ukrainy jest kwestią fundamentalną. Nie tylko nie wolno pozwolić na to, aby jakikolwiek skuteczny atak mógł zostać na Ukrainę przeprowadzony, ale przede wszystkim trzeba czynić wszystko, aby takiemu atakowi zapobiec” – powiedział Andrzej Duda podczas konferencji prasowej po rozmowach z liderami Ukrainy i Litwy.

W tym samym miejscu w dniach 21-22 grudnia 2021 roku odbędzie się coroczna konferencja ambasadorów Ukrainy, tym razem pod hasłem „Dyplomacja 30. Strategia silnego państwa”, na której będzie obecnych 300 uczestników, a wśród nich gość honorowy – minister spraw zagranicznych RP, Zbigniew Rau. Planowane jest także wystąpienie online nowej minister SZ Niemiec.

Na podstawie: pravda.com.ua, prezydent.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …