piątek, 25 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Ministerstwo Obrony Ukrainy zakupi wyda ponad 2mld UAH na systemy rakietowe
Fot. mil.gov.ua,
Fot. mil.gov.ua,

Ministerstwo Obrony Ukrainy zakupi wyda ponad 2mld UAH na systemy rakietowe

Share Button

W 2020 MO Ukrainy planuje zakupy nowych systemów rakietowych oraz pocisków. Na programy rakietowe przeznaczono o 300 mln UAH więcej niż w roku ubiegłym.

W 2020 roku planowane jest m..in. zakończenie prac badawczych nad kompleksami rakietowymi „Wilcha” i „Neptun”, po czym ma nastąpić ich oficjalne przyjęcie na uzbrojenie Sił Zbrojnych Ukrainy oraz rozpoczęcie produkcji seryjnej. Łączna liczna zakupionych wyrzutni i rakiet ma wynieść ok. 3000 sztuk za sumę ok. 2,4 mld UAH.

Planowane jest także kontynuowanie prac nad stworzeniem Wielozadaniowego Kompleksu Rakietowego, jak na razie pozostającego w fazie koncepcyjnej.

18 lutego 2020 roku Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy przyjęła Państwowe Zamówienie Obronne na rok 2020, gdzie w interesach Ministerstwa Obrony, na podstawie potrzeb wskazanych przez Sztab Generalny SZU przewidziano wydatki w wysokości 21,25 mld UAH. Wśród wskazanych w dokumencie priorytetów znalazły się m.in. wydatki na Siły Morskie Ukrainy (prace nad kompleksem rakietowym „Neptun”, modernizacja fregaty „Hetman Sahajdaczny” i kutrów typu „Island”, zakup śmigłowców i bojowych wozów piechoty), obronę przeciwlotniczą (modernizacja systemów rakietowych, dostawy stacji radiolokacyjnych, systemów automatycznego dowodzenia siłami lotniczymi i OPL), lotnictwo taktyczne (modernizacja maszyn typu MiG-29, Su-27, Su-25), wojska lądowe (dostawy sprzętu artyleryjskiego, pojazdów opancerzonych, samolotów bezzałogowych)

Na podstawie: mil.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pl.wikipedia.org

Polski Sejm przyjął uchwałę ws. Nord Stream 2

15 czerwca 2021 roku izba niższa polskiego parlamentu przyjęła uchwałę wzywającą rządy krajów UE i …